Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Rozumím

Jako přihlášený uživatel máte možnost nastavit si zobrazení Heureky.

Zobrazit původní Heureku

Jak vybrat renovovaný toner?

Na co si dát při výběru kompatibilních tonerů a renovací pozor. Podle čeho vybírat.

 
Obecně si můžete vybrat mezi originální, kompatibilní a renovovanou kazetou.
Originální kazeta je dodána firmou, která vyrobila tiskárnu. Je zde garantovaná kvalita, jedinou nevýhodou je vyšší cena.
 
Kompatibilní kazeta je neoriginální kazeta vyrobena převážně z nových dílů. Její funkčnost závisí na kvalitě výrobce, cenově většinou vycházejí výrazně levněji než originální kazety.
 
U renovace kazety není nutné platit za nový plastový obal. Při profesionální renovaci se vyčistí celá kazeta, znovu naplní tonerovým práškem a na těleso se nasadí nový čip. Nevýhodou renovace je nutnost dodání kazety do renovačního střediska a tím protažená dodací lhůta nové kazety. Cena by měla být nejnižší.
 
Převážnou většinu kazet lze renovovat, to znamená provést její kontrolu, vyčistění a nové naplnění inkoustem nebo tonerovým práškem. Výsledkem je nový výrobek, většinou i výrazně levnější, než je původní kazeta. Navíc renovací šetříme i životní prostředí.
 
Podstatná je technická úroveň a solidnost renovátorské firmy
 
Jsou kazety jednoduché i složité. Všechny však mají více méně stejný princip tisku a vnitřní uspořádání. Tonerová kazeta je velmi choulostivá na neodbornou manipulaci a renovaci. Stačí se například při manipulaci dotknout optického válce a při testu v šedé ploše uvidíte zřetelně otisk prstu. Je jasné, že tato kazeta testy neprojde a musí se opět rozebrat a pečlivě vyčistit.
Tonerová kazeta obsahuje poměrně velký počet dílů, které je potřeba pokaždé vyměnit, má-li se zajistit, aby tiskla po celou dobu, kdy je uvnitř tonerový prášek, kvalitně. Výsledek přitom nemusíte vůbec poznat, dokud si například nevytisknete graf nebo velkou černou plochu.  Většina dílů v kazetě je nahraditelná za nový, a pokud se renovace provádí opravdu profesionálně, pak kazeta musí, po výměně těchto dílů, tisknout opět jako nová.
 
Životnost kazety může zpravidla zkrátit pouze nevhodné zacházení nebo neodborná renovace. Konstrukce kazet však umožňuje mnohdy desítky renovací bez nebezpečí zhoršení technických vlastností kazety. 
 
Pro největší jistotu bezporuchového chodu tiskárny je minimální riziko u originálních kazet.
I kompatibilní a renovované kazety od ověřených výrobců jsou spolehlivé a garantují vysokou užitnou hodnotu výrobku.
Důležitý parametr pro srovnání je množství vytištěných stránek za stejných podmínek. 
 
 
Nákupního rádce zpracoval obchod